بیوگرافی مایک تایسون + ۳ ماجرا از زندگی افسانه بوکس

 بیوگرافی مایک تایسون + ۳ ماجرا از زندگی افسانه بوکس

مایک تایسون بوکسور آمریکایی و ستاره رشته بوکس حرفه ای در دسته سنگین وزن، حتی پس از کناره گیری از مسابقات مشت زنی نیز همچنان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

ورزشکار مشهور مایک تایسون که در کارنامه ورزشی خود عناوین مختلفی از جمله جوان ترین قهرمان بوکس حرفه ای سنگین وزن را یدک میکشد، هم اکنون نیز در دنیای ورزش یک چهره محبوب و شناخته شده است.

مایک تایسون علاوه بر حاشیه هایش در دنیای ورزشی بوکس، در زندگی شخصی نیز حواشی بسیاری داشته است که این ماجراها بارها در رسانه های مختلف بازتاب یافته اند. در ادامه این مطلب علاوه بر بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه ورزشی، با ۳ ماجرا از سبک زندگی مایک تایسون که بخشی از حواشی پیرامون این افسانه بوکس و سلبریتی دنیای ورزش را شامل میشود آشنا خواهید شد.

مایک تایسون، بیوگرافی و زندگینامه

مایک تایسون (Michael Gerard “Mike” Tyson) متولد تاریخ ۳۰ ماه ژوئن، سال ۱۹۹۶ در نیویورک آمریکاست. مایک تایسون که یک ورزشکار مشهور است با لقب مایک آهنین “Iron Mike” و بدترین مرد روی سیاره “baddest man on the planet” نیز شناخته میشود.

بیوگرافی و زندگینامه مایک تایسون ورزشکار افسانه ای بوکس حرفه ای
بیوگرافی و زندگینامه مایک تایسون ورزشکار افسانه ای بوکس حرفه ای
  • نقل قول مشهوری از این ستاره مشهور بوکس حرفه ای وجود دارد که در حساب توییتر مایک تایسون نیز منتشر شده است، این جمله معروف میگوید:

هر کسی یک نقشه ای داره، تا اینکه مشت را بر دهانشان دریافت کنه!

او یک برادر بزرگتر به نام رودنی دارد، خواهر مایک تایسون به نام دنسی در سال ۱۹۹۰ بر اثر حمله قلبی در سن ۲۴ سالگی درگذشت. پدر مایک تایسون آنطور که در گواهی تولد او ذکر شده است شخصی به نام پورسل تایسون (Purcell Tyson) از جامائیکاست با اینحال او نزد شخصی به نام جیمی کرکپاتریک بزرگ شد. تایسون جایی درباره پدرش که دچار زیاده روی در شرط بندی، نوشیدنی های الکلی و ولگردی بود گفت:

پدر من فقط یک مرد معمولی در خیابان بود که در دنیای خیابانها گرفتار شد.

پدر مایک تایسون در دوران تولد او، خانواده اش را رها کرد و این مادر خانواده بود که به تنهایی و سختی مایک تایسون را بزرگ کرد. حوادث زندگی مایک تایسون در شکل گیری شخصیت خشن و مبارز او بارها توسط افراد مختلف و رسانه ها به بحث و گفتگو گذاشته شده است.

  • تصویر زیر یک عکس از این بوکسور افسانه ایست که در حساب اینستاگرام مایک تایسون منتشر شده است:

مایک تایسون در ۱۶ سالگی مادر خود را نیز از دست داد و سرپرستی او به شخصی به نام Cus D’Amato که یک مربی بوکس بود واگذار گردید. مایک تایسون درباره مادرش میگوید:

من هرگز مادرم را نسبت به خودم و برای کارهایی که انجام میدادم خوشحال و مفتخر ندیدم: او من را تنها به عنوان یک بچه وحشی که در خیابان ها می دوید می دید، با لباس های جدیدی که به هنگام بازگشت به خانه با خود داشتم و او میدانست بابت آنها پرداخت نکرده ام. هیچگاه فرصتی برای گفتگو با وی یا دانستن درباره او نداشتم، این موضوع از نظر حرفه ای هیچگونه تاثیری ندارد ولی از نظر عاطفی و شخصی خرد کننده است.

تایسون دوران کودکی اش را در محله هایی پر از جرایم گوناگون گذراند بطوریکه در سن ۱۳ سالگی ۳۸ بار سابقه دستگیری داشت. استعداد مایک تایسون در بوکس در حالیکه دوران مدرسه اش را میگذراند توسط بابی استوارت (Bobby Stewart) که مشاور بازداشتگاه نوجوانان و یک بوکسور بازنشسته بود کشف شد و این آغازی بود برای ورود او به دنیای مسابقات ورزش مشت زنی.

  • در ویدئو زیر میتوانید برگزیده ای از فیلم مبارزات مایک تایسون در مسابقات بوکس را مشاهده کنید:

مایک تایسون – کارنامه ورزشی

مایک تایسون دوران بوکس آماتور خود را طی بازیهای المپیک جوانان سال ۱۹۸۱ و ۱۹۸۲ با کسب مدال طلا درخشان کرد، وی همچنین در المپیک تابستانی ۱۹۸۴ موفق شد مدال طلای سنگین وزن بوکس را بدست بیاورد. در ۱۸ سالگی، مایک تایسون در مسابقات بوکس حرفه ای گام برداشت و توانست با پیروزی های درخشان و نیز ناک اوت فنی در مقابل بسیاری از حریفان خود توجه رسانه ها را جلب کند.

مایک تایسون در ورزش بوکس حرفه ای کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته است
مایک تایسون در ورزش بوکس حرفه ای کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته است

کارنامه ورزشی مایک تایسون یکی از دست نیافتنی ترین رکوردهای ورزشی است {برای اطلاع دقیق میتوانید به صفحه مربوط به مایک تایسون در سایت تخصصی بوکس boxrec.com مراجعه کنید}، خلاصه کارنامه ورزشی مایک تایسون در بوکس حرفه ای و طی ۵۸ مبارزه وی به شرح زیر است:

شرح دسته بندی موضوعی نتایجپیروزیشکست
نتایج مجموع حاصل از ۵۸ مبارزه۵۰۶
نتایج بدست آمده با ناک اوت۴۴۵
نتایج بدست آمده با تصمیم داور۵۰
نتایج بدست آمده با رد صلاحیت۱۱
خلاصه کارنامه ورزشی مایک تایسون در بوکس حرفه ای
  • قابل توجه است که تعداد ۲ مسابقه مایک تایسون بدون نتیجه نهایی مشخص به پایان رسیده است.

مایک تایسون و محکومیت در رابطه با تجاوز جنسی…

شاید یکی از مهمترین رخدادهای دوران زندگی مایک تایسون موضوع مربوط به محکومیت او در رابطه با اتهام تجاوز جنسی بوده است که این پرونده به نام Mike Tyson Rape trial and prison اشاره میشود.

مایک تایسون در سال ۱۹۹۱ به اتهام تجاوز جنسی به یک دختر ۱۸ ساله به نام دزیره واشنگتون (Desiree Washington) دستگیر و سپس در سال ۱۹۹۲ بابت این اتهام دادگاهی شد. ماجرای تجاوز جنسی مایک تایسون که با شهادت راننده شخصی او و نیز گزارش تایید کننده معاینه پزشک اورژانس همراه بود از مهمترین حاشیه های پیرامون این ستاره مشهور ورزش بوکس در طول دوران زندگی اش بوده است.

  • در ویدئو زیر فیلم جامع بررسی و مصاحبه با مایک تایسون و نیز دزیره واشنگتن را مشاهده خواهید کرد که این موضوع را در زوایای مختلف مورد بررسی قرار میدهد:

تایسون در طول دادگاه همواره مدعی بی گناهی بود، بطوریکه بارها اعلام کرد که این رابطه جنسی با رضایت هر دو صورت گرفته و او شخص مورد اشاره را به اینکار وادار نکرده است با اینحال در پایان رای هیئت منصفه مایک تایسون را در اینباره محکوم دانست. در ادامه مایک تایسون از طریق مشاورین و وکلای خود بر مبنای برخی کاستی ها در رای صادر شده درخواست دادگاه تجدید نظر کرد که البته در این مورد نیز وی مجدد محکوم گردید.

مایک تایسون به تحمل ۶ سال زندان و نیز ۴ سال حکم مشروط محکوم شد و به مرکز بازپروری جوانان واقع در ایندیانا منتقل گردید، او پس از حدود ۳ سال از گذراندن دوران محکومیت خود تحت شرایط ویژه آزاد شد.

مایک تایسون و نگهداری از کبوتر، شیر و ببر در خانه!

علاقه حیوانات به مایک تایسون از همان دوران کودکی شکل گرفت، مایک تایسون از همان دوران به کبوترها و به قول معروف به کفتربازی علاقه ویژه ای داشت. وی یکبار در دوران نوجوانی پسر دیگری که از اون سن بیشتری داشت را به دلیل اینکه سر یکی از کبوترهایش را بریده بود کتک زد.

مایک تایسون علاوه ویژه ای به پرندگان و بخصوص کبوترها دارد
مایک تایسون علاوه ویژه ای به پرندگان و بخصوص کبوترها دارد

با اینحال علاقه مایک تایسون به حیوانات تنها به کبوترها خلاصه نشد و وی بعدها به ببر علاقمند شد، وی به مدت ۱۶ سال یک ببر سیبری را در خانه و به عنوان حیوان خانگی نگهداری کرد.

  • فیلم مایک تایسون و ببر سفید رنگ خانگی اش را میتوانید در ویدئو زیر مشاهده کنید:

مایک تایسون بارها به همراه این ببر که در خودرو وی سوار میشده است در شهر به گشت و گذار پرداخته است! وی همچنین توضیح میدهد که این ببر گاهی در اتاق خواب او و کنار مایک تایسون میخوابد…

  • در ویدئو زیر فیلم حضور مایک تایسون بوکسور افسانه ای در برنامه تلویزیونی و صحبت های او درباره حیوانات خانگی اش از جمله شیر و ببر را مشاهده خواهید کرد:

مایک تایسون مدتی هم یک شیر را در خانه نگه میداشت، وی حتی طی گفتگویی در برنامه تلویزیونی Jimmy Kimmel Live گفت که یکبار توسط یک شیر که در خانه نگهداری میکرده مورد حمله قرار گرفته و شیر او را گاز گرفته است.

تایسون همچنین در این گفتگو گفت که زخم های بسیاری از حیوانات خانگی خود مانند شیر و ببر بر روی بدن او بر جای مانده با اینحال هربار به پزشکان در رابطه با اینکه این زخم ها چگونه ایجاد شده اند دروغ میگفته است. مایک تایسون درباره علت این موضوع گفت که اگر توضیح میداده که شیر خانگی اش به او حمله کرده آنگاه ممکن بوده که پزشکان گربه ام {منظور شیر است} را درنده تشخیص داده و از من جدا کنند!

مایک تایسون طی گفتگوها و مصاحبه های دیگری از جمله با برنامه پادکست The Joe Rogan Podcast درباره علاقه اش به نگهداری از حیوانات صحبت به میان آورده است.

مایک تایسون: این اتومبیل فراری نفرین شده را از من دور کن…!

مایک تایسون یکی از اتومبیل های فراری خود را به دلیل اینکه تصویر داشت نفرین شده است و برای او بدشانسی خواهد آورد به یک نگهبان هدیه داد!

مایک تایسون یک کلکسیون از اتومبیل های کلاسیک و ماشین های لوکس دارد
مایک تایسون یک کلکسیون از اتومبیل های کلاسیک و ماشین های لوکس دارد

در حقیقت علاقه مایک تایسون به اتومبیل های لوکس یکی از جنبه های زندگی پر زرق و برق اوست، وی هم اکنون نیز کلکسیون بزرگی از انواع خودرو های لوکس و ماشین های کلاسیک مورد علاقه اش دارد که از جمله آنها میتواند به فراری ۱۹۹۵ Ferrari 456 GT Spyder اشاره کرد.

  • ویدئوی زیر تصاویر و عکس های برخی از اتومبیل های لوکس مایک تایسون را به نمایش میگذارد:

وی پیش از شرکت در یکی از مسابقات بوکس پیش رو، با خودرو فراری که تازه خریداری کرده بود به دفتر مدیر تبلیغاتی اش مراجعه کرد و در حالیکه قصد خروج از دفتر را داشت پس از حرکت به سمت عقب با مانع پارکینگ برخورد کرد. این تصادف موجب شد که خودرو فراری مایک تایسون در قسمت گلگیر عقب دچار زدگی شود و البته همین حادثه موجب شد تا مایک تایسون تصور کند که این حادثه نوعی نفرین میباشد.

بنابراین برای جلوگیری از بدشانسی، مایک تایسون اتومبیل فراری اش را به یک نگهبان که در آن اطراف حضور داشت اهدا کرد. مایک تایسون در گفتگویی درباره این ماجرا توضیح داد که به نگهبان گفته است

این ماشین لعنتی را بردار… این اتومبیل لعنتی را از من دور کن…!

مدیر تبلیغاتی تایسون درباره این ماجرا میگوید که او با توجه به شناختی که از اخلاق مایک تایسون داشته است و میدانسته که وی به این نفرین باور دارد، خطاب به نگهبان گفته است:

این مرد اتومبیل را به تو میدهد، بردار و اوقات خوبی را با آن سپری کن…

در همین رابطه مجله hotcars.com که یک سایت تخصصی اتومبیل و خودرو میباشد به معرفی برخی از ماشین های مورد علاقه مایک تایسون پرداخته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *