همراه با حبیب نورماگومدوف، از یو اف سی تا فوتبال!

 همراه با حبیب نورماگومدوف، از یو اف سی تا فوتبال!

حبیب نورماگومدوف مبارز شناخته شده رزمی از رئیس مسابقات یو اف سی (UFC)، دانا وایت، درخواست کرد تا یک مسابقه در ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا برای او ترتیب دهد!

پیشتر این ورزشکار چچنی اهل داغستان روسیه پس از آخرین مبارزه اش در مسابقه شماره ۲۵۴ یو اف سی که در آن توانست مقابل جاستین گیجی (Justin Gaethje) به پیروزی برسد از دنیای یو اف سی کنار رفته بود.

حبیب نورماگومدوف و بازگشت به مسابقات یو اف سی

گرچه بدون شک رکورد حبیب نورماگومدوف در مسابقات یو اف سی بی همتاست با اینحال باید این را نیز اضافه کرد که همچنان بسیاری از طرفدارانش او را با مبارزه اش در مقابل کانر مک گرگور (Conor McGregor) یاد میکنند.

مسابقه مجدد حبیب نورماگومدوف و کانر مک گرگور میتواند به پربیننده ترین مسابقه یو اف سی تبدیل شود
مسابقه مجدد حبیب نورماگومدوف و کانر مک گرگور میتواند به پربیننده ترین مسابقه یو اف سی تبدیل شود

حتی همین چندی پیش بود که حبیب نورماگومدوف صحبت های دانا وایت درباره تمایلش به مسابقه با مک گرگور را تکذیب کرد، دیداری که یو اف سی برای آن خواب های رویایی دیده است و میتواند به یکی از پربیننده ترین مسابقات رزمی تبدیل شود. البته اکنون با پیروزی داستین پوریر در مقابل مک گرگور امیدهای برگزار کنندگان این رقابت کمرنگ تر شده است، این موضوع حتی در مصاحبه پایانی یو اف سی با مک گرگور نیز قابل تشخیص است:

در بین این بالا و پایین ها و حاشیه های احتمال بازگشت این ورزشکار، نورماگومدوف که برای مشاهده مسابقه فوتبال بین پاری سن ژرمن و بارسلونا به ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری نیوکمپ شهر بارسلون اسپانیا رفته بود طی یک پیام ویدئویی از دانا وایت خواست تا برایش یک رقابت در این استادیوم برنامه ریزی کند!

شب گذشته پاری سن ژرمن با هت تریک کیلیان امباپه توانست ۴ بر ۱ بارسلونا را مغلوب کند.

قابل توجه است که حبیب نورماگومدوف از جمله طرفداران فوتبال است… وی همچنین در این مسابقه یک پیراهن امضا شده از کیلیان امباپه نیز دریافت کرد:

او در حالی که در جایگاه تماشاگران ایستاده بود طی یک لایو اینستاگرام خطاب به دانا وایت گفت:

Hey Dana you here? Let’s make fight here 100,000 people, let’s go!’

هی دانا اینجا هستی؟ بیا یک مسابقه در اینجا با ۱۰۰ هزار مردمش راه بندازیم، بزن بریم…

همین پیام اینستاگرامی نورماگومدوف کافی بود تا موجی از خبرها مبنی بر بازگشت وی به یو اف سی دوباره قوت بگیرد که البته بنظر می آید اینبار موضوع جدیست، به هر حال او خیلی شفاف تقاضای یک مسابقه را داده است… قابل توجه است که پیش از این حبیب نورماگومدوف صحبت های دانا وایت مبنی بر بازگشت به یو اف سی را رد کرده بود.

حبیب نورماگومدوف در تلاش برای پیوستن به باشگاه های فوتبال!

در سوی دیگر این ورزشکار روس پیشتر از علاقه اش برای حضور در مسابقات فوتبال صحبت به میان آورده و آن را یکی از دلایل تصمیمش برای کناره گیری از یو اف سی عنوان نموده بود.

در ویدئو زیر میتوانید بخشی از توانایی های حبیب نورماگومدوف در فوتبال بازی کردن را مشاهده کنید:

در ادامه و در هفته گذشته حبیب از مذاکراتش با ناصر الخلایفی که نماینده باشگاه فوتبال فرانسوی پاری سن ژرمن است خبر داد، بر اساس گفته های نورماگومدوف این گفتگو پیرامون امکان پیوستن او به این تیم ورزشی بوده است.

حبیب نورماگدوف حتی برای ورود به ورزش فوتبال با الکساندر چفرین (Aleskandr Ceferin) که یکی از نمایندگان اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا (UEFA) است نیز مذاکره کرده است.

تلاش های حبیب نورماگومدوف برای ورود به دنیای ورزش فوتبال به همینجا خلاصه نمیشود بلکه او پیش از این نیز با مهاجم برجسته باشگاه یوونتوس ایتالیا، کریستین رونالدو، گفتگوهای مشابهی را به انجام رسانیده بود.

تصویری از حبیب نورماگومدوف مبارز یو اف سی و کریستین رونالدو بازیکن فوتبال
تصویری از حبیب نورماگومدوف مبارز یو اف سی و کریستین رونالدو بازیکن فوتبال

در این رابطه حبیب نورماگومدوف طی یک مصاحبه به MTV گفته است:

فوتبال بازی کردن در رده حرفه ای رویای دوران کودکی من است.

او همچنین در این گفتگو توضیح میدهد که:

البته که چنین خواسته ای دارم، فوتبال پادشاه همه ورزشهاست.

حبیب نورماگومدوف و حاشیه های ورزشی

حبیب نورماگومدوف (khabib nurmagomedov) از ورزشکاران مشهوری است که البته اینروزها حاشیه های ورزشی بسیاری نیز پیرامون او شکل گرفته است. حتی بخش بزرگی از این حاشیه ها مربوط به ادامه دورانی است که او هنوز در مقابل کانر مک گرگور به قفس مسابقه وارد نشده بود…

مسابقات ورزشی یو اف سی یک بیزینس بسیار بزرگ است

گرچه پیروزی های این ورزشکار در مسابقات یو اف سی بازتاب بسیاری در رسانه های ورزشی داشته است با اینحال در این میان یک موضوع مطرح است که آیا این موفقیت ها میتواند نورماگومدوف را وارد دنیای ورزش فوتبال کند؟

مساله اصلی که در اینجا مطرح میباشد این است که اصولا ساختار ورزش فوتبال در انواع رقابت های باشگاهی و ملی با الگویی که در مسابقات یو اف سی استفاده میشود تفاوت بسیاری دارد.

در ویدئو زیر میتوانید صحبت های دانا وایت مبنی بر برنامه هایش برای برگزاری مسابقه مجدد بین حبیب و مک گرگور را مشاهده کنید که نشان میدهد ورزش یو اف سی از چه مدل کسب و کاری بهره میبرد:

در مسابقات یو اف سی سازمان برگزار کننده لیگ مبارزات بطور واضح هدف اصلی را ایجاد هیجان و جذب مخاطب برای بالا بردن درآمد سرمایه گذاران و سهامداران میداند و دانا وایت (Dana White) شخصی است که در راستای برآورده نمودن این اهداف بسیاری از این تصمیمات را یک تنه اتخاذ نموده و به اجرا می آورد.

در مقابل ورزش فوتبال دارای سازماندهی و فرآیند بسیار پیچیده تری میباشد که نهادهای خصوصی و دولتی، قوانین پیچیده و نیز سازمانهای نظارتی بر سخت تر شدن این فرآیندها می افزایند.

آنچه مشخص است تلاش های حبیب نورماگومدوف برای ورود به ورزش فوتبال حرفه ای از تکنیک مذاکرات مستقیم که در مسابقات یو اف سی مطرح است پیروی میکند که مشخص نیست چقدر در دنیای فوتبال حرفه ای تاثیرگذار خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *