۴ راننده مسابقات فرمول یک که به پوکربازی علاقه دارند

 ۴ راننده مسابقات فرمول یک که به پوکربازی علاقه دارند

چه کسی گفته است که رانندگان مسابقات اتوموبیلرانی فرمول یک نمیتوانند همزمان عاشق پوکر هم باشند؟ اگر به محبوبیت پوکربازی شک دارید در ادامه این مطلب همراه باشید.

اگر این نکته را قبول کنیم که آدرنالین موجب ایجاد حس هیجان میشود پس باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که سرعت دیوانه در مسابقات اتوموبیلرانی فرمول یک بدون شک میتواند حجم عظیمی از آدرنالین را در خون طرفداران و رانندگان این رقابت ها وارد می کند. اما وقتی حتی این میزان از آدرنالین و هیجان ایجاد شده کافی نباشد چه؟

بنظر می آید چنین مواقعی رانندگان فرمول ۱ به سمت پوکربازی میروند!

در این نوشته به معرفی ۴ راننده برتر و موفق مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک (Formula One) خواهیم پرداخت که در پوکربازی نیز:

دستی بر آتش دارند!

رابرت یوزف کوبیکا

این راننده اهل لهستان اولین شخصی از کشورش بود که در مسابقات فرمول یک مسابقه میداد. رابرت یوزف کوبیکا (Robert Józef Kubica‎) که برای تیم رنو مسابقه میداد. وی در آستانه پیوستن به تیم فراری بود که یک تصادف بد و مجروحیت باعث شد برای مدتی از مسابقات به دور بماند و البته قراردادش با این تیم را از دست بدهد.

رابرت یوزف کوبیکا راننده فرمول یک و بازیکن پوکر
رابرت یوزف کوبیکا راننده فرمول یک و بازیکن پوکر

در ویدئو زیر فیلم تصادف رابرت کوبیکا در جریان مسابقات فرمول یک را مشاهده می کنید:

کوبیکا در دوران مصدومیت در بسیاری از مسابقه های پوکر که البته بیشتر در جمع ها و تورنمنت های خصوصی تر برگذار می شدند شرکت داشت که این به نوعی برای گذران این دوران و البته کسب هیجان مفید بود. حتی برنارد چارلز اکلستون (Bernard Charles Ecclestone) یک مسابقه پوکر مخصوص رانندگان فرمول ۱ راه اندازی کرده بود که کوبیکا در کنار فرناندو آلونسو (Fernando Alonso) و جانکارلو فیزیکلا (Giancarlo Fisichella) در آن حضور یافتند.

مایکل شوماخر

شوماخر با کسب ۷ قهرمانی در فرمول یک جهان در کنار دیگر قهرمان این رقابت های، لوئیز همیلتون، از پرافتخارترین رانندگان مسابقات اتوموبیلرانی میباشند. هیچ چیز درباره علاقه راننده افسانه ای شناخته شده به بازی پوکر پنهان نیست. مایک شوماخر آلمانی بسیاری از اوغات فراغت خود را در جمع های دوستانش با پوکربازی گذرانده است و نیز یکی از طرفداران جدی شرکت در تورنمنت های پوکر که با اهداف خیریه و عام المنفعه برگزار می شوند است.

مایکل شوماخر راننده فرمول یک و بازیکن پوکر
مایکل شوماخر راننده فرمول یک و بازیکن پوکر

درباره سبک زندگی و شخصیت مایکل شوماخر میتوان گفت پس از آنکه در سال ۲۰۱۳ بر اثر حادثه ای در کوه های آلپ به کما رفت و تا سال ۲۰۱۹ برای بازگشت به زندگی عادی با مشکل مواجه بود تغییرات شخصیتی بسیاری در او شکل گرفت و این موضع باعث شد وی قدر زندگی را بیشتر بداند.

شوماخر که از پرافتخارترین رانندگان مسابقات فرمول ۱ است نشان داد که حتی حجم آدرنالین تولید شده در این مسابقات نیز برای او قانع کننده نیست!

لوییز کارل دیویدسون همیلتون

راننده بریتانیایی با نام طولانی اش، لوییز کارل دیویدسون همیلتون که با لقب “سر” به “Sir Lewis Carl Davidson Hamilton” تبدیل شد و بر طول آن اضافه نیز گردید چهره شناخته شده تیم مک لارن است. او و مایکل شوماخر با مجموع ۷ قهرمانی در فرمول یک پرافتخارترین رانندگان این مسابقات هستند.

لوییز همیلتون راننده فرمول یک و بازیکن پوکر
لوییز همیلتون راننده فرمول یک و بازیکن پوکر

علاقه لوییز همیلتون تا جاییست که حتی یکبار در رویداد شماره ۷ مسابقات جهانی پوکر که بلیط ورودی اش ۱۰,۳۰۰ دلار بود نیز شرکت داشت. در این تورنمنت که بخشی از آن بصورت آنلاین برگزار می شد او بر روی میزی بازی کرد که پوکرباز مشهور Isaac Haxton حضور داشت. تصویر زیر از میز این بازی میباشد.

راننده فرمول یک لوییز همیلتون بر روی میز پوکر
راننده فرمول یک لوییز همیلتون بر روی میز پوکر

ژائومه آلگرسوآری

حتی این راننده اسپانیایی که زمانی عنوان جوانترین ورزشکار حاضر در مسابقات فرمول ۱ را بدست آورده بود نیز از مسابقات پوکر سر در آورد. وی که در موتورسواری نیز تبحر خاصی دارد متولد بارسلون اسپانیاست.

ژائومه آلگرسوآری (Jaime Víctor Alguersuari Escudero‎) در ۲۵ سالگی از رقابت های اتوموبیلرانی فرمول یک کنار رفت ولی هنوز هم در دنیای پوکر مشغول بازیست.

راننده فرمول یک و بازیکن پوکر ژائومه آلگرسوآری
راننده فرمول یک و بازیکن پوکر ژائومه آلگرسوآری

او در سال ۲۰۱۰ با اسپانسری پارتی پوکر (PartyPoker) در یکسری رقابت های پوکر لایو نیز شرکت داشته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *