راند اول مسابقه پوکر فیل هلموث و دنیل نگرانو + فیلم

 راند اول مسابقه پوکر فیل هلموث و دنیل نگرانو + فیلم

بالاخره پس از حاشیه های بسیار، راند اول یکی از مهمترین مسابقات پوکر هدز آپ برگزار شد و طی آن فیل هلموث توانست بر رقیب خود دنیل نگرانو به پیروزی دست یابد.

مسابقه پوکر هدز آپ میان دنیل نگرانو (Daniel Negreanu) و فیل هلموث (Phil Hellmuth) یکی از مهمترین مسابقات تاریخ پوکر هدز آپ در سطح حرفه ای است که پس از حواشی بسیار اکنون به زمانبندی آغاز رسیده است. اکنون رقابت راند اول این رویارویی با برتری هلموث به پایان رسید و حالا نگرانو میبایست برای پیروزی در بازی دوم آماده شود.

راند اول مسابقه پوکر هدز آپ: دنیل نگرانو در مقابل فیل هلموث

بالاخره پس از یکبار تاخیر در زمانبندی، راند اول مسابقه پوکر هدز آپ (Heads-up) میان دنیل نگرانو و فیل هلموث در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۱ در استودیو PokerGo برگزار شد.

در راند اول مسابقه پوکر هدز آپ فیل هلموث موفق شد دنیل نگرانو را شکست دهد
در راند اول مسابقه پوکر هدز آپ فیل هلموث موفق شد دنیل نگرانو را شکست دهد

فیل هلموث در یک مسابقه جذاب که ۶ ساعت به طول انجامید توانست بر خلاف جریان بازی، نگرانو را مغلوب سازد. دنیل نگرانو که در حدود ۴ ساعت ابتدایی بازی را در اختیار داشت و به خوبی جریان را تحت کنترل در آورده بود نهایتا در ۲ ساعت پایانی در تله هلموث گرفتار شد و قافیه را به حریف واگذار کرد.

هلموث اگرچه بارها دست هایی را به شکل سوال برانگیز فولد کرده است با اینحال در مجموع و هنگام امتیازدهی بازیکن بسیار سرسختی است. در این مسابقه نیز فیل هلموث علیرغم اینکه چند بار در طول بازی از کوره در رفت با اینحال تحت این فشار فوق العاده چیپ لیدری نگرانو را نپذیرفت تا در نهایت توانست راند اول این مسابقه پوکر را به نفع خود به پایان ببرد.

خوشبختانه PokerGo خلاصه ۳۰ دقیقه نخست ویدئو راند اول مسابقه را بصورت رایگان در اختیار قرار داده است (در ابتدا هر دو پوکرباز به حاشیه هایشان میپردازند، سپس در میانه فیلم بخشی از مسابقه هلموث در مقابل آنتونیو اسفندیاری پخش مجدد میشود و در ادامه از دقیقه ۳۳:۰۰ خلاصه رقابت اصلی نمایش داده خواهد شد).

  • فیلم راند اول مسابقه پوکر هدز آپ دنیل نگرانو و فیل هلموث

نگرانو ملقب به بچه پوکر (KidPoker) که در آغاز مسابقه جریان بازی را در دست داشت اگرچه توانست مقداری از چیپ های هلموث را بدست بیاورد با اینحال وی برای چیره شدن بر حریف خود به اختلاف بیشتری نیاز داشت.

در یک آغاز طوفانی نگرانو که در دست دوم ورق های جفت آس A-A را در اختیار داشت به خوبی هلموث را مجبور کرد دست شاه و بی بی K-Q خود را فولد کند.

هر دور پوکرباز در این بازی تلاش کمی برای بلوف زدن در مقابل حریف خود داشتند که البته این یک موضوع قابل پیش بینی در پوکربازی سطح حرفه ایست.

فیل هلموث که پوکرباز کهنه کاریست در راند اول این مسابقه پاسخی به تمامی حاشیه های منتقدان خود و به ویژه حریفش دنیل نگرانو داد. هلموث، برنده ۱۵ دستبند مسابقات جهان پوکر WSOP که مدعی است بهترین پوکرباز تاریخ است تا پیش از شروع مسابقه تحت فشار حاشیه های ایجاد شده بر علیه او بود.

البته بنظر می آید هلموث چندان هم منتظر نتیجه دیدارهای بعدی باقی نماینده و از همین حالا به نوعی با انتشار این ویدئو قصد دارد پاسخ این سوال را بدهد:

وضعیت مسابقه پوکر میان نگرانو و هلموث پس از پایان راند اول

مسابقه پوکر هدز آپ میان نگرانو و هلموث پس از پایان راند اول و مشخص شدن برنده این دور از رقابت بر اساس شرایط زیر ادامه خواهد یافت:

  • زمانبندی ابتدایی مسابقه ۱۶ ماه مارس ۲۰۲۱ بود که پس از تاخیر در ۳۱ مارس ۲۰۲۱ آغاز گردید.
  • مسابقه در قالب پوکر هدز آپ (Heads-Up) خواهد بود.
  • مبلغ پول بودجه بانکرول برای راند اول این رقابت ۵۰,۰۰۰ دلار میباشد.
  • بر اساس توافق بین دو پوکرباز، بازنده میتواند تقاضای ادامه مسابقه را بدهد و در اینصورت مبلغ بانکرول هر بار ۲ برابر میشود.

اکنون دنیل نگرانو که در راند اول بازنده بوده است میبایست برای شرکت در راند دوم ۱۰۰ هزار دلار پرداخت کند.

از کوره در رفتن هلموث و احمق خطاب کردن نگرانو

مشخصا راند اول مسابقه برای هلموث تنها یک رقابت معمولی نبود، او حقیقتا آمده بود تا نگرانو را به دلیل حاشیه هایی که برایش ایجاد کرده بود گوشمالی دهد!

اگرچه حتی پس از جر و بحث میان نگرانو و هلموث در توییتر هنوز هم میتوان آنها را دوستان خوبی دانست با اینحال فیل هلموث بارها نشان داده که با شخصیت رقابت طلب و تندخوی خود بر روی میز پوکر جایی برای این صحبت ها باقی نمیگذارد.

مسابقه پوکر میان فیل هلموث ملقب به پسر بد اخلاق پوکر و دنیل نگرانو ملقب به بچه پوکر پرحاشیه بود
مسابقه پوکر میان فیل هلموث ملقب به پسر بد اخلاق پوکر و دنیل نگرانو ملقب به بچه پوکر پرحاشیه بود

همانطور که انتظار میرفت در طول این مسابقه نیز هلموث از کوره در رفت، تقریبا پس از گذشت ۹۰ دقیقه از جریان مسابقه بود که پسر بد اخلاق پوکر (Poker Brat) کنترل خود را از دست داد. او که جفت سرباز J-J را در اختیار داشت در مقابل ورق های K-9 همخال دنیل نگرانو و در جایی که بچه پوکر با خوش شانسی در فلاپ یک کارت شاه K را مشاهده کرد به چالش کشیده شد و پات ۲۰,۸۰۰ دلاری را واگذار کرد.

همین کافی بود تا آتش زیر خاکستر هلموث روشن شود و زمین و زمان را به ناسزا بگیرد…

او حتی از صندلی خود بلند شد و سپس در حالی که نگرانو را احمق خطاب میکرد شروع به راه رفتن در استودیو PokerGo کرد، هلموث حتی تا سه دست بعدی هم تحت تاثیر پات از دست رفته همچنان در حال تنفس عمیق بود! البته هلموث را برای همین ابراز احساسات صادقانه اش دوست دارند و احتمالا نگرانو نیز دلخور نخواهد شد و با خود خواهد گفت: هلموث است دیگر، همه میدانند!

نگرانو حتی با انتشار این توییت پیروزی را به حریفش تبریک گفت:

دنیل نگرانو که در طول ۴ ساعت اولیه رقابت تا حدود ۵,۰۰۰ دلار از چیپ های هلموث را بدست آورده بود به شدت موجب برافروختگی و به هم ریختگی وی شده بود. با اینحال طرفداران هلموث میدانستند که وی سمج تر از این حرف هاست که به راحتی تسلیم شود، و همینگونه نیز شد…

فیل هلموث در ادامه با ارائه یک بازی هجوری و پیروزی در دو پات سنگین و در ادامه چند پات متوسط توانست چیپ لیدری را در دست بگیرد و برتری اش را در مقابل دنیل نگرانو که اخیرا یک شکست سنگین مقابل داگ پولک را متحمل شده حفظ کند تا پیروزی در پایان مسابقه تکمیل نماید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *