درخشش الماس داستین پوریر در صدر جدول یو اف سی

 درخشش الماس داستین پوریر در صدر جدول یو اف سی

پس از نهایی شدن و اعلام رسمی تصمیم حبیب نورماگومدوف مبنی بر کناره گیری از مسابقات یو اف سی (UFC) اکنون داستین پوریر در صدر جدول قرار گرفته است.

این تغییر مهم در رده بندی جدول یو اف سی در حالیست که داستین پوریر برای مبارزه سوم در مقابل کانر مک گرگور آماده میشود. داستین پوریر موفق شده بود در دیدار دوم مبارز ایرلندی کانر مک گرگور را از پیش رو بردارد.

داستین پوریر در صدر جدول یو اف سی

حبیب نورماگومدوف (نورمحمدوف) که پیشتر نیز پس از مبارزه در مقابل جاستین گیچی (Justin Gaethje) از قصد کناره گیری اش خبر داده بود به تازگی و در حدود یک هفته پیش به این موضوع رسمیت بخشید.

الماس داستین پوریر در صدر جدول مسابقات یو اف سی در حال درخشیدن است
الماس داستین پوریر در صدر جدول مسابقات یو اف سی در حال درخشیدن است

تا پیش از این نورماگومدوف مبارز اهل داغستان روسیه در صدر جدول رده بندی یو اف سی قرار داشت که اکنون با کناره گیری او از این رقابت های رزمی، داستین پوریر (Dusting Poirier) صدرنشین رده بندی سبک وزن میباشد.

اکنون ثبات داستین پوریر در صدر جدول نیازمند برتری در مقابل کانر مک گرگور، مبارز ایرلندی است.

کانر مک گرگور که اولین دیدار خود را در مقابل داستین پوریر با پیروزی پشت سر گذاشته بود در مسابقه دوم با پذیرفتن شکست موجب شگفتی طرفدارانش شد. کانر مک گرگور در حالی برای رقابت سوم خود با پوریر حاضر میشود که همچنان از برخی آسیب های بوجود آمده طی آخرین مسابقه اش در قسمت پا رنج میبرد.

  • فیلم صحنه های برگزیده مسابقه دوم کانر مک گرگور و داستین پوریر را میتوانید در ویدئو زیر مشاهده کنید:

مسابقه سوم کانر مک گرگور و داستین پوریر پیشتر برای برگزاری در ماه می برنامه ریزی شده بود ولی اکنون با تاخیر مواجه شده و حدس و گمان ها مبنی بر برگزاری این مسابقه در روز ۱۰ ماه جولای میباشد.

داستین پوریر ملقب به الماس در مصاحبه ای پیرامون مسابقه پیش رویش با مک گرگور توضیح داده است که پیش بینی میکند حریفش با استراتژی جدیدی در مقابل او قرار بگیرد. وی همچنین اشاره کرده است که او نیز در حال برنامه ریزی یک استراتژی جدید برای مبارزه پیش رو میباشد.

داستین پوریر اکنون در مقابل مبارزان مدعی

تا پیش از پیروزی داستین پوریر مقابل مک گرگور شاید کمتر کسی برای او شانس صدرنشینی در جدول یو اف سی را قائل بود. در حقیقت پوریر که پیشتر علاوه بر سابقه شکست در مقابل مک گرگور یک باخت مهم دیگر در مقابل حبیب نورماگومدوف را تجربه کرده بود در آخرین مسابقه خود شگفتی ساز شد.

داستین پوریر اکنون در رتبه یک جدول مسابقات یو اف سی قرار دارد
داستین پوریر اکنون در رتبه یک جدول مسابقات یو اف سی قرار دارد

داستین پوریر که لقب الماس (Diamond) را با خود همراه دارد اهل لوئیزیانا است و بنظر می آید بسیار به زادگاه خود علاقمند است. وی حتی برند سس مخصوص خود را با همکاری یک شرکت کانادایی راه اندازی کرد که به نام سس استایل لوئیزیانا پوریر “Poirier’s Louisiana Style” میباشد و با قیمت ۱۲ دلار از روی سایت مخصوص این ورزشکار قابل سفارش دادن است.

داستین پوریر که نخستین تتو خود را در سن ۱۴ سالگی انجام داده در حال حاضر بر روی قفسه سینه خود تتوهایی از کلمه ژاپنی 武士道 (bushidō) دارد که به معنی راه مبارزان میباشد.

این مبارز آمریکایی که متولد سال ۱۹۸۹ میباشد در کارنامه ورزشی خود پیروزی در مقابل حریفان صاحب نامی مانند مکس هولاوی (Max Holloway)، ادی آلوارز (Eddie Alvarez)، آنتونی پتیس (Anthony Pettis) و حتی جاستین گیجی (Justin Gaethje) را به ثبت رسانده است. با اینحال و علیرغم تمام این موفقیت ها میتوان گفت:

داستین پوریر برای حفظ صدرنشینی به موفقیت های بیشتری نیاز دارد.

جان جونز با انتشار این تصویر به بازنشستگی حبیب نورماگومدوف واکنش نشان داد
جان جونز با انتشار این تصویر به بازنشستگی حبیب نورماگومدوف واکنش نشان داد

در حقیقت پس از کناره گیری حبیب از مسابقات یو اف سی بلافاصله برخی ورزشکاران ادعای بهترین بودن را مطرح کرده اند. حبیب این مسابقات را در حالی کنار می گذارد که با ۲۹-۰ یعنی ۲۹ پیروزی و بدون شکست باقی مانده است.

یکی از این واکنش های حاشیه ساز توسط مبارز مشهور یو اف سی، جون جونز انجام شد.

جان جونز (Jon Jones) با انتشار این تصویر بهترین بودن حبیب را به چالش کشید و به طعنه گفت: {هیچ چیز بهتر از خداحافظی کردن در اوج نیست، از بازنشستگی ات لذت ببر بچه}.

در واقع جان جونز ادعای بهترین مبارز یو اف سی بودن حبیب نورماگومدوف را با مقایسه موفقیت های سایر مبارزین از جمله خودش به سخره گرفت.

او پیشتر نیز به ادعای بهترین بودن حبیب واکنش نشان داده بود، جایی که پس از مسابقه ۲۵۴ یو اف سی از مخاطبان و طرفداران حبیب انتقاد کرده بود که چطور میتوانند ۱۵ مقام بدست آمده توسط وی را در مقابل تنها ۴ مقام حبیب نادیده بگیرند.

البته او تنها مبارز یو اف سی نبود که به اینصورت موضوع را مطرح کرد بلکه حتی تونی فرگوسن (Tony Ferguson) نیز که زمانی قرار بود با حبیب به مبارزه بپردازد ولی مسابقه آنها لغو گردیده بود، به طعنه در حساب توییتر خود رکورد حبیب نورماگومدوف را ۲۹-۱ اعلام کرد.

اشاره تونی فرگوسن به مسابقه برگزار نشده دارد و در حقیقت او خود را برنده این مبارزه میداند.

  • حتی مک گرگور نیز با انتشار این توییت به خداحافظی حبیب از یو اف سی واکنش نشان داد:

بنابراین، اینکه داستین پوریر را از هم اکنون صدرنشین بلامنازع یو اف سی بدانیم کمی زود بنظر میرسد، او حتی در صورت پیروزی در مقابل کانر مک گرگور میبایست با مدعی جدیدی به نام رافائل دوس آنجوس نیز دست و پنجه نرم کند.

رافائل دوس آنجوس به شدت بدنبال ترتیب دادن یک مسابقه است، آنطور که بنظر می آید برایش فرقی هم نمی کند: چه داستین پوریر و چه کانر مک گرگور…

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *