مسابقه بوکس دریک چیسورا و جوزف پارکر + فیلم

 مسابقه بوکس دریک چیسورا و جوزف پارکر + فیلم

مسابقه بوکس میان دو بوکسور حرفه ای سنگین وزن دریک چیسورا و جوزف پارکر در تاریخ ۲ می ۲۰۲۱ برگزار شد و برنده این مبارزه طولانی پس از ۱۲ راند مشخص گردید.

مسابقه بوکس دریک چیسورا (Derek Chisora) و جوزف پارکر (Joseph Parker) که بسیاری انتظار برگزاری آن را میکشیدند برگزار شد. این مبارزه که در دسته بوکسورهای سنگین وزن بود از مهمترین مسابقات بوکس اخیر بود که توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

این مسابقه برای هر دو بوکسور اهمیت ویژه ای داشت زیرا جوزف پارکر در صورت پیروزی میتوانست برای بازگشت به مسیر کسب عنوان قهرمانی امیدوار باشد و در مقابل دریک چیسورا در صورت شکست ممکن بود به سمت کناره گیری از مسابقات بوکس حرفه ای پیش برود…

مسابقه جوزف پارکر در مقابل دریک چیسورا

در این مسابقه بوکس که ۱۲ راند به طول انجامید در پایان نتیجه رقابت با رای داوران صادر شد و طی آن جوزف پارکر در مقابل دریک چیسورا برنده اعلام گردید.

  • در ویدئو زیر میتوانید فیلم کامل مسابقه بوکس میان دریک چیسورا و جوزف پارکر را مشاهده کنید:

دریک چیسورا مبارزه را طوفانی آغاز کرد و در همان ثانیه های آغازین راند اول حریفش جوزف پارکر را در گوشه رینگ با ضربه ای مشت نقش بر زمین کرد. حرکات سریع چیسورا در رینگ بوکس و حملات وی اگرچه در اواخر مسابقه رو به کاهش گذاشت با اینحال به نوعی برای جوزف پارکر غیرمنتظره بود.

در مقابل استراتژی جوزف پارکر با در نظر گرفتن قد بلندتر و دسترسی بیشتری که نسبت به حرف داشت بر پایه حفظ فاصله و ضربات مشت از راه دور بود و در عین حال در هنگام درگیری نزدیک تلاش داشت تا چیسورا را در کناره های رینگ نگاه دارد.

مسابقه بوکس دریک چیسورا و جوزف پارکر 12 راند به طول انجامید
مسابقه بوکس دریک چیسورا و جوزف پارکر ۱۲ راند به طول انجامید

هر دو بوکسر در طول این مسابقه بوکس عملکرد نزدیکی را به نمایش گذاشتند بطوریکه در پایان راند ۱۲ نتیجه این مبارزه با تصمیم داوران تعیین نمود. در جدول زیر میتوانید مشخصات فنی این دو بوکسور حرفه ای تا پیش از این مسابقه را مطالعه کنید:

عنواندریک چیسوراجوزف پارکر
سن۳۷۲۹
قد۱٫۸۷۱٫۹۳
وزن۱۱۵۱۰۹
دسترسی۱٫۸۸ متر۱٫۹۳ متر
رکورد۳۲ پیروزی ۱۰ شکست۲۸ پیروزی ۲ شکست
درصد ضربه فنی KO54.76%70%
تعداد راندهای مسابقه حاضر۲۶۸۱۷۷
مقام هاWBC 15WBO 3, IBF 6, WBA 6
جدول مقایسه بوکسورها: دریک چیسورا و جوزف پارکر

نتیجه مسابقه جوزف پارکر و دریک چیسورا

اکنون کارنامه نتایج مبارزات دریک چیسورا در بوکس با این شکست به ۳۲ پیروزی و ۱۱ شکست که ۲۳ پیروزی وی با ضربه فنی ناک اوت KO بدست آمده تغییر کرده است همچنین جوزف پارکر اکنون ۲۹ پیروزی و ۲ شکست را در مسابقات مشت زنی رقم زده که ۲۳ پیروزی وی با ضربه فنی ناک اوت KO بدست آمده است.

دریک چیسورا از امتیازدهی داوران در مسابقه بوکس مقابل جوزف پارکر ناراضی است
دریک چیسورا از امتیازدهی داوران در مسابقه بوکس مقابل جوزف پارکر ناراضی است

در رای گیری نهایی این مسابقه بوکس امتیاز داوران بدینصورت بوده است:

  • رای اول: ۱۱۵-۱۱۳ به نفع درک چیسورا
  • رای دوم: ۱۱۶-۱۱۱ به نفع جوزف پارکر
  • رای سوم: ۱۱۵-۱۱۳ به نفع جوزف پارکر

دریک چیسورا به دنبال مبارزه مجدد با جوزف پارکر

اگرچه این مسابقه بوکس نزدیکی بود با اینحال در پایان این رقابت دریک چیسورا و طرفدارانش با نتیجه رای داوران که جوزف پارکر را برنده اعلام کردند مواجه شدند. برخی احتمال کناره گیری دریک چیسورا بوکسور ۳۶-۳۷ ساله از مسابقات بوکس حرفه ای را مطرح کردند با اینحال در مقابل وی اعلام کرد که به دنبال یک مسابقه مجدد با حریف میباشد.

نتیجه مسابقه بوکس جوزف پارکر و دریک چیسورا با رای داوران مشخص شد
نتیجه مسابقه بوکس جوزف پارکر و دریک چیسورا با رای داوران مشخص شد

دریک چیسورا که در مسابقه مقابل اولکساندر اوسیک بوکسور حرفه ای اوکراینی نیز با رای داوران مبارزه را واگذار کرده بود در انتقاد از امتیازدهی داورها گفت:

متوجه نمیشوم که داوران در طول مسابقه من چه میبینند!

چیسورا که اعلام کرده از تصمیم غیرمنتظره اخیر داوران بشدت عصبانی است حتی به گفته های مربی جوزف پارکر نیز اشاره کرده که در پایان مسابقه گفته بود:

من باور نمیکنم که ما برنده این مسابقه اعلام شدیم!

برخی کارشناسان ورزشی اکنون وضعیت دریک چیسورا را مشابه با یک دروازه ورودی برای بوکسورهای جوان که میخواهند به رقابت های مشت زنی حرفه ای وارد شوند تشبیه کرده اند و ماندن چیسورا در مبارزات را برای کارنامه ورزشی وی نامناسب دانسته اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *