رویای میلیاردی مبارز ایرلندی کانر مک گرگور

 رویای میلیاردی مبارز ایرلندی کانر مک گرگور

رویای رسیدن به یک ثروت میلیارد دلاری چیزی است که حتی افراد مشهور هم نمیتوانند از آن چشم بردارند، کانر مک گرگور مبارز بدنام ایرلندی یو اف سی نیز یکی از آنهاست.

کانر مک گرگور که علاوه بر کسب درآمد از مبارزات میهج خود در یو اف سی تاکنون در عرصه تبلیغات نیز فعالیت گسترده ای داشته حالا چند گام دیگر برای رسیدن به ثروت میلیارد دلاری لازم دارد. مک گرگور که طرفداران دو آتشه خود در سرتاسر دنیا و بخصوص ایرلند را در آخرین دیدار خود مقابل داستین پوریر مایوس کرد اکنون برای سر و سامان دادن به رویای میلیارد دلاری اش نیاز به یک پیروزی در مبارزه پیش روی خود دارد.

برند ویسکی کانر مک گرگور

مبارز ایرلندی پس از آنکه یک تولیدکننده مکزیکی تکیلا اعلام کرد قصد خرید برند ویسکی کانر مک گرگور را دارد اکنون به رویای میلیاردر شدن نزدیک تر شده است. خبرهای تکمیلی نشان میدهد که در ماه مارس ۲۰۲۱ قرارداد فروش سهام برند ویسکی مک گرگور Proper 12 به انجام رسیده و اکنون کمپانی به نام Proximo Spirits خریدار بخش عمده سهام این برند ویسکی محبوب است.

کانر مک گرگور از برند ویسکس Proper 12 درآمد خوبی بدست آورده است
کانر مک گرگور از برند ویسکس Proper 12 درآمد خوبی بدست آورده است

با اینکه پیشتر شرکت مکزیکی Becle یک پیشنهاد برابر با ۱۱۲ میلیون پوند {در حدود ۱۵۴ میلیون دلار} برای خرید بخش عمده ای از سهام این برند ویسکی ارائه داده بود اما خبرهای جدید نشان میدهد که مک گرگور و شرکایش این معامله را با رقم ۱۳۰ میلیون دلار به انجام رسانده اند. همچنین یک سایت خبری طب مطلبی تخصصی درباره نوشیدنی های الکلی Shanken News Daily رقم مجموع سهام فروخته شده را ۶۰۰ میلیون دلار عنوان نموده است که شامل سهم مک گرگور و شرکایش که ادی عطار و کن آوستین هستند میباشد.

رقم این معامله بزرگ شامل سود ۲۵۰ میلیون دلاری که طی ۲ سال اخیر بدست آمده است نمیباشد.

علیرغم اینکه ارقام و درصد توزیع سهام های این برند ویسکی بصورت عمومی منتشر نشده است، با اینحال اعلام شده که کانر مک گرگور همچنان به عنوان سفیر برند ویسکی Proper 12 باقی خواهد ماند و به تبلیغات این برند محبوب نوشیدنی الکلی ادامه خواهد داد.

پولسازی کانر مک گرگور در مبارزات یو اف سی

کانر مک گرگور حتی به گفته دانا وایت رئیس یو اف سی نیز یکی از بهترین مبارزان یو اف سی است، اگرچه کارنامه اخیر وی و خصوصا پس از شکست هایش در مقابل حبیب نورماگومدوف و داستین پوریر موجب افت رتبه او در میان مبارزان شده با اینحال رقابت های او همچنان از پربیننده ترین مسابقه های یو اف سی هستند.

در لیست پولسازترین ورزشکاران سال ۲۰۱۹ که توسط مجله فوربس (Forbes) منتشر شد مک گرگور در رده ۱۶ برترین شخصیت های ورزشی قرار گرفت، این موفقیت وی در حالی بود که راجر فدرر تنیس باز مشهور در رتبه ۱ این رده بنده قرار داشت.

کانر مک گرگور به سبک پر زرق و برق و استایل زندگی لوکس علاقه دارد
کانر مک گرگور به سبک پر زرق و برق و استایل زندگی لوکس علاقه دارد

اکنون مسابقه سوم میان مبارز ایرلندی و داستین پوریر فرصتی است برای مک گرگور تا بتواند با جذب بیننده و فروش هر چه بیشتر حق پخش زنده این مسابقات بر ثروت میلیونی خود بیافزاید و به سمت میلیاردر شدن گام بردارد.

البته این ورزشکار مبارزات ترکیبی با تجربه به خوبی میداند که حفظ محبوبیت از بدست آوردن آن مشکل تر است. شاید به همین دلیل پس از بحث و گفتگویی که بین کانر مک گرگور و داستین پوریر درباره موضوع خیریه رخ داد اکنون او برای اینکه ثابت کند که در این قضیه حق با او بوده است مبلغ ۵۰۰ هزار دلار را به یک خیریه به نام پسران و دختران (Boys & Girls) کمک کرد…

این موسسه خیریه در لوئیزیانا قرار دارد یعنی همان زادگاه داستین پوریر و جاییکه او به اتفاق همسرش موسسه خیریه شان را اداره میکنند، بنابراین این به نوعی یک پیام طعنه آمیز از سوی مک گرگور نیز میباشد که البته میتواند دل طرفدارانش را بدست بیاورد.

رویای میلیاردی کانر مک گرگور

کانر مک گرگور توانسته در مبارزات خود در یو اف سی علاوه بر جنبه ورزشی، در زمینه های مالی نیز به موفقیت های بزرگی دست پیدا کند.

از جمله موفقیت های کانر مک گرگور در پولسازی طی مبارزات یو اف سی عبارتند از:

  • کانر مک گرگور از سال ۲۰۱۶ بطور جدی وارد مبارزات یو اف سی شده است.
  • در سال ۲۰۱۸ او قرارداد اسپانسری خود را با برند لوازم ورزشی ریباک (Reebok) تمدید کرد که این توافقنامه سالانه ۵ میلیون دلار درآمد برای مرد ایرلندی به همراه دارد.
  • برند ویسکی مک گرگور نیز در سال ۲۰۱۸ آغاز بکار کرد و اکنون به یکی از مارک های محبوب ویسکی در بسیاری از نقاط دنیا تبدیل شده است.
  • در سال ۲۰۲۰ مک گرگور در پیروزی اش که با ضربه فنی در راند اول در مقابل دونالد سرونی (Donald Cerrone) ملقب به گاوچران “Cowboy” کسب کرد توانست ۳۰ میلیون دلار بدست بیاورد.

کانر مک گرگور پیشتر در ۳۰ سالگی درباره رویای میلیون دلاری اش گفته است که در ۳۵ سالگی یک میلیاردر خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *