نگاهی بر پایان اسپانسری پوکر استارز از کریس مانی میکر

 نگاهی بر پایان اسپانسری پوکر استارز از کریس مانی میکر

قرارداد همکاری دیرینه بین کریس مانی میکر از ستاره های مشهور دنیای پوکر و چهره شناخته شده تورنمنت های حرفه ای با سایت بازی آنلاین “پوکر استارز” تمدید نشد.

پایانی بر رویای پوکر

کریس مانی میکر (Chris Moneymaker) و سایت بازی آنلاین پوکر استارز پس از ۱۷ سال به قرارداد همکاری شان پایان دادند. قرارداد میان او و پوکر استارز به عنوان نماینده یا همان سفیر (Ambassador) بود که طی هفده سال گذشته بطور مداوم تمدید شده بود.

حساب توییتر رسمی پوکر استارز در این رابطه بیانیه ای به همراه یک فیلم منتشر کرده است:

پس از ۱۷ سال سفیر پوکراستارز بودن، اکنون ما به کریس مانی میکر بدرود می گوییم.

به خاطر همه آنچه برای پوکراستارز، خود بازی پوکر و این حوزه تجاری به انجام رساندی از تو سپاسگذاریم. بدون تو، چه کسی می داند ما همگی امروز کجا بودیم، نمی توانیم بقدر لازم سپاسگذار باشیم.

بدرود، و نه خداحافظ.

پایان اسپانسری کریس مانی میکر در حالی رخ می دهد که پیش از این دنیل نگرانو (Daniel Negreanu) نیز پس از ۱۲ سال از پوکر استارز جدا شد و به GGPoker پیوست.

کریس مانی میکر در سال ۲۰۰۳ به دنیای پوکر حرفه ای معرفی شد و از تاثیرگذارترین پوکربازان در شکل گیری پوکر به صورت امروزی است، از تاثیر وی بر دنیای پوکر به نام “اثر مانی میکر” یاد می شود.

تغییرات محسوس در رویکرد پوکر استارز

شاید توقف این قرارداد همکاری تبلیغاتی پوکر استارز با کریس میکر را بتوان با شکل گیری دنیای مجازی مرتبط دانست. پوکر استارز چندی پیش مجددا فوتبالیست مشهور، نیمار جونیور را به عنوان سفیر خود برگزید که علاوه بر شهرت در دنیای ورزش، یک سلبریتی شبکه های اجتماعی نیز می باشد.

قرارداد تبلیغاتی کریس مانی میکر و پوکراستارز تمدید نشد
قرارداد همکاری تبلیغاتی بین کریس مانی میکر و پوکراستارز تمدید نشد

اما چطور می شود که پوکر استارز ترجیح می دهد تا با یک بازیکن فوتبال که تاکنون حتی در دنیای پوکر موفقیتی بدست نیاورده ادامه دهد و در عوض قراردادش با یکی از اسطوره های پوکر، کریس مانی میکر، را تمدید نکند؟

دامنه مخاطبین آنلاین

گرچه دامنه تجاری پوکر استارز بسیار گسترده است با اینحال همچنان باید آن را یک کسب و کار آنلاین مبتنی بر اینترنت دانست. بر همین اساس، جای تعجب نیست که هدف گذاری اصلی پوکر استارز می بایست بر روی حفظ جایگاهش در دنیای اینترنت باشد.

اکنون اگر کریس مانی میکر و نیمار جونیور را از دیدگاه دامنه مخاطبان آنلاین در کنار یکدیگر قرار بدهیم و از دیدگاه ایجاد یک کمپین تبلیغاتی به آن بنگریم آنگاه سرمایه گذاری بر روی نیمار بنظر عاقلانه تر می آید، زیرا نیمار در فضای اینترنت یک نوع سلبریتی است.

بطور واضح دامنه مخاطبان و فعالیت در شبکه های اجتماعی به نوعی در این تصمیم گیری های پوکراستارز تاثیرگذار بوده است.

سن و سال

باید گفت مخاطبان نیمار جونیور را افراد کم سن و سال تری تشکیل می دهند، طرفدارانی که هر کدام ممکن است به سمت دنیای پوکر کشیده شوند.

در نقطه مقابل کریس مانی میکر یک چهره شناخته شده در دنیای پوکر است که بیشتر طرفداران وی را به دلیل موفقیت هایش در سال ۲۰۰۳ به یاد دارند.

در این دیدگاه نیز نیمار جونیور دست بالا را دارد و گزینه بهتری برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی پوکر استارز می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *