مسابقه یو اف سی: کانر مک گرگور در برابر داستین پوریر

 مسابقه یو اف سی: کانر مک گرگور در برابر داستین پوریر

پس از گذشت مدت زمانی از حواشی ورزشی بسیار در مسابقات یو اف سی (UFC)، اکنون در مسابقه ۲۵۷ شاهد رقابت کانر مک گرگور در برابر داستین پوریر خواهیم بود.

کانر مک گرگور، مبارز مشهور دنیای ورزش و البته ورزشکاری حاشیه ساز است که بسیاری او را با مسابقه اش در مقابل حبیب نورماگومدوف به یاد دارند. وی که در مقابل نورماگومدوف شکست سختی را متحمل شده بود مدتی در رقابت ها حضور نداشت و اکنون در مسابقه پیش رویش می بایست با داستین پوریر به رقابت بپردازد.

بازگشت کانر مک گرگور و اوج گیری مجدد حاشیه ها در مسابقات یو اف سی

کانر آنتونی مک گرگور (Conor Anthony McGregor) متولد ۱۹۸۸ در دوبلین ایرلند است. او شرکت در مبارزه های ترکیبی MMA را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرد و تاکنون توانسته موفقیت های چشمگیری بدست بیاورد.

یکی از ویژگی های مک گرگور که همواره او را در مرکز توجه رسانه ها و طرفداران مسابقات یو اف سی قرار می دهد حاشیه های بسیاری است که او پیش و بعد از هر مسابقه ایجاد می کند.

مسابقه یو اف سی کانر مک گرگور در مقابل داستین پوریر
مسابقه یو اف سی کانر مک گرگور در مقابل داستین پوریر

اکنون مک گرگور قرار است در مسابقه یو اف سی که در روز ۲۳ ژانویه ۲۰۲۱ برگزار می شود در مقابل داستین پوریر (Dustin Poirier) به مبارزه بپردازد.

چرا مسابقه مک گرگور و داستین پوریر مهم است؟

در این رابطه چنانچه در ویدئو زیر که در توییتر منتشر شده است مشاهده می کنید: دانا وایت (Dana White) مدیر اجرایی یو اف سی به نقل از حبیب نورماگومدوف اعلام کرده که وی حاضر است در صورتی که مبارزه شگفت انگیزی را مشاهده کند به رینگ مسابقه بازگردد.

اکنون می شود پی برد که چرا مسابقه مک گرگور و داستین پوریر مهم است… دلیل آن احتمال بازگشت حبیب نورماگومدوف به رینگ مسابقه است که چندی پیش با دنیای مسابقات یو اف سی خداحافظی کرده بود. احتمال برگزاری مسابقه مجدد بین حبیب نورماگومدوف و کانر مک گرگور تنور رقابت های یو اف سی را به شدت داغ کرده است.

در ادامه دانا وایت در حساب توییتر خود نیز با انتشار یک ویدئو مربوط به مسابقه های پیش رو در یو اف سی اشاره کرد.

داستین پوریر در دوران اوج

در سوی دیگر اما نمی توان گفت مک گرگور برای جلب نظر حبیب و کشاندن او به رینگ مسابقه کار آسانی در پیش دارد، در حقیقت داستین پوریر آمریکایی در دوران اوج آمادگی خود بسر می برد.

مقایسه آماری کانر مک گرگور و داستین پوریر
مقایسه آماری کانر مک گرگور و داستین پوریر

داستین پوریر در آخرین رقابت هایش حتی جاستین گیجی (Justin Gaethje) که بسیاری او را در مقابل نورماگومدوف برنده می دانستند را نیز از پیش رو برداشت. همچنین دان هوکر (Dan Hooker)، ادی آلوارز (Eddie Alvarez) و مکس هولاوی (Max Holloway) از دیگر ورزشکارانی بودند که نتوانستند در مقابل داستین پوریر دوام بیاورند.

گرچه مبارز ایرلندی کانر مک گرگور یکبار در سال ۲۰۱۴ توانسته بود داستین پوریر را مغلوب سازد ولی پس از گذشت ۶ سال اکنون خیلی چیزها تغییر کرده است.

باید تا ۲۳ ژانویه منتظر ماند و دید که آیا مک گرگور خواهد توانست حبیب نورماگومدوف ملقب به عقاب را برای برگزاری یک مسابقه دیگر قانع کند یا خیر…

بروزرسانی: حبیب نورماگومدوف گفته های دانا وایت را تکذیب کرد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *