زندگینامه و بیوگرافی ملیکا رضوی پوکرباز ایرانی

 زندگینامه و بیوگرافی ملیکا رضوی پوکرباز ایرانی

ملیکا رضوی از جمله زنان ایرانی است که نام وی در دنیای مسابقات جهانی پوکر، رقابت های زیبایی و سخنرانی های انگیزشی بین المللی شناخته شده است.

آشنایی با ملیکا رضوی

آنطور که وی در مصاحبه هایش توضیح می دهد، در کودکی و توسط یکی از دوستان مادرش با بازی های ورق آشنا شده است و در گام اول علاقه بسیارش به این نوع بازی ها باعث پیشرفت او در میان خانواده و دوستانش گردیده است. او که در ۱۵ سالگی به همراه مادرش ایران را به مقصد کشور آفریقای جنوبی ترک کرده است توانسته در سال های پس از مهاجرت به موفقیت های بسیاری دست یابد.

ملیکا رضوی پوکرباز

ملیکا رضوی همچنین به شعبده بازی نیز علاقمند است و شعبده بازی با ورق های بازی از جمله فعالیت هایی است که او بصورت حرفه ای پیگیری می کند، علاوه بر این ملیکا رضوی در سال ۲۰۱۶ نامزد دریافت عنوان زیباترین زن ایران (Miss Global Iran 2016) نیز بوده است.

از دگیر فعالیت های ملیکا رضوی می توان به راه اندازی سایت بازی پوکر اشاره کرد، در این زمینه وی دارای یک سایت شرط بندی پوکر نیز می باشد که آن را به زبان فارسی و برای فارسی زبانان راه اندازی کرده است.

ملیکا رضوی و دنیای رقابت های پوکر حرفه ای

ملیکا رضوی پوکر

ملیکا رضوی پس از مهاجرت به پرورش استعدادهای خود پرداخت و با آزادی عمل بیشتری که بدست آورده بود به تمرین و تلاش بیشتر برای ورود به دنیای حرفه ای پوکر ادامه داد.

روند موفقیت های او پس از مهاجرت و در دنیای رقابت های پوکر حرفه ای شکل گرفت، بطوریکه پس از مهاجرت و از سن ۱۶ سالگی شروع به شرکت در انواع مسابقات پوکر نمود.

نهایتا در سال ۲۰۱۹ و در مسابقات مونت کارلو EPT پس از پیروزی بر ژان رنه فونتین بود که نامش بر سر زبان ها افتاد و توجه رسانه ها به وی جلب شد.

پس از این موفقیت، سایت پوکرنیوز طی مصاحبه ای به گفتگو با ملیکا رضوی پرداخت، در ابتدای مصاحبه پوکرنیوز به ممنوعیت پوکر در ایران و محدودیت های فعالیت برای زنان اشاره می کند و سپس این سوال را طرح می کند که علیرغم این محدودیت ها چطور یک دختر ایرانی توانسته به چنین موفقیت هایی دست یابد؟

در گفتگو با رسانه ها ملیکا رضوی به سرگذشت زندگی خود اشاره کرده است و نیز حمایت های مادرش را عامل موفقیت هایش می داند. چنانچه وی در این مصاحبه با پوکرنیوز توضیح می دهد:

اینکه یک خانواده ایرانی، فرزندشان را درباره چیزی که قمار نامیده می شود مورد حمایت قرار دهند، یک مساله غیرعادی است، گرچه من این را قمار نمی‌دانم، اما خوشحال هستم که مادرم همیشه به عنوان یکی از بزرگترین حامیان من بوده است. عاشق مسافرت و سفر کردن هستم، پس از اینکه در اینجا تورنومنت به پایان برسد، به خانه می‌روم و بصورت آنلاین بازی می کنم، اصلا از پوکر بازی کردن دست نمی‌کشم.

همچنین او در مورد بازی در رقابت های مونت کارلو توضیح داد که هیچوقت از بازی با افراد بزرگ و شناخته شده در دنیای پوکر ترس نداشته است و این موضوع موجب شده تا در رقابت با این پوکربازان شناخته شده به برتری برسد.

همچنین در ادامه موفقیت هایش ملیکا رضوی توانست در رقابت های جهانی پوکر (WSOP) سال ۲۰۲۰، دستبند طلای این تورنمنت آنلاین را بدست بیاورد و بر مجموعه موفقیت هایش بیافزاید.

فیلم مصاحبه ملیکا رضوی

در ادامه می توانید فیلم مصاحبه صورت گرفته توسط تور جهانی پوکر WTP با ملیکا رضوی را مشاهده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *