دویل برانسون: دنیل نگرانو سبک بازی من را تغییر داد

 دویل برانسون: دنیل نگرانو سبک بازی من را تغییر داد

دویل برانسون از مشهورترین پوکربازان تاریخ مسابقات پوکر میگوید دنیل نگرانو تنها شخصی بوده است که باعث شده تا وی سبک و استراتژی بازی خود را تغییر بدهد.

بسیاری دویل برانسون را اسطوره ای تکرار نشدنی در تاریخ پوکر میدانند… وی اخیرا در اظهار نظری جالب گفته است که دنیل نگرانو تنها شخصی بوده که موجب شده تا او سبک بازی خود را تغییر دهد.

آشنایی با دویل برانسون اسطوره پوکر

دویل برانسون (Doyle Brunson) متولد ۱۹۳۳ در آمریکاست. این پوکرباز مشهور که از وی به نام تگزاس دیلی نیز یاد میشود متولد ایالت تگزاس است با اینحال بخش مهمی از دوران زندگی خود را در لاس وگاس مشغول شرکت در مسابقات پوکر بوده است.

وی اگرچه ابتدا در ورزش بسکتبال مشغول به فعالیت بود و قصد داشت تا به عنوان یک بسکتبالیست به رویای موفقیت دست یابد با اینحال پس از آسیب دیدگی جدی در ناحیه پا از ورزش کناره گیری کرد. او حتی یکبار در طول دوران زندگی اش به سرطان دچار شد که البته پس از عمل جراحی موفق شد این بیماری سخت را پشت سر بگذارد.

  • در ویدئو زیر میتوانید یک فیلم از حضور دویل برانسون در مسابقات پوکربازی را مشاهده کنید:

دویل برانسون پوکر را در طول دوران دانشگاه یاد گرفت و پس از اتمام تحصیلات خود بطور جدی به پوکربازی روی آورد. دویل برانسون برای سالها از سبک و استراتژی پوکر هجومی استفاده کرده است که البته به مرور زمان این روش خود را با سیستم های مدرن تر ترکیب نمود. بخش مهمی از تجربیات دویل برانسون طی زمانی که پوکربازی در آمریکا بصورت زیرزمینی و غیرقانونی انجام میشده است شکل گرفت، وی در مسابقات غیرقانونی پوکر بسیاری شرکت داشته و موفق شده پول خوبی از پوکر بدست بیاورد.

همچنین بدلیل اینکه بسیاری از این مسابقات توسط باندهای مافیایی برگزار میگردیده اند دویل برانسون تجربیات و خاطرات عجیبی از شرکت در مسابقه های پوکر دارد، یکی از تلخ ترین این مسابقات مربوط به زمانی است که وی شاهد بوده به یک پوکرباز دیگر که در کنار وی نشسته بوده است شلیک میشود…

دویل برانسون پس از ۵۰ سال پوکربازی در سطح حرفه ای از این مسابقات کناره گیری کرد و به نوعی بازنشست شد.

دویل برانسون و دنیل نگرانو

دویل برانسون و دنیل نگرانو هر دو از اعضای پرافتخار تالار مشاهیر پوکر هستند. این دو پوکرباز که مانند بسیاری دیگر رابطه دوستی خوبی هم دارند هر دو از برندگان چندین دستبند طلای مسابقات جهانی پوکر WSOP هستند.

تصویری از دنیل نگرانو
تصویری از دنیل نگرانو

دویل برانسون به تازگی در طی یک توییت با اشاره به دنیل نگرانو گفته است که او تنها شخصی بوده که موجب شده تا وی سبک بازی خود را تغییر دهد.

این اظهار نظر دویل برانسون در حالیکه انجام گرفت که نگرانو مدتی پیش شکست سنگینی را در مقابل داگ پولک متحمل شد و مبلغی بالغ بر ۱٫۲ میلیون دلار را از دست داد. البته در ادامه مسابقه پوکر دنیل نگرانو در مقابل فیل هلموث نیز خوب پیش نرفته است چنانچه تا پایان راند دوم هلموث وی را در وضعیت شکست قرار داده است… این نتایج ضعیف اخیر موج شده که بسیاری از طرفداران وی اکنون شروع به انتقاد از سبک بازی او نمایند.

دویل برانسون در توییت زیر توضیح میدهد که پس از مشاهده موفقیت های نگرانو که با شرط های کوچک در تورنمنت ها میدرخشیده است تصمیم گرفته تا روش بازی خود را بروزرسانی نماید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *