حواشی میان جان جونز و فرانسیس انگانو بوی مسابقه میدهد!

 حواشی میان جان جونز و فرانسیس انگانو بوی مسابقه میدهد!

در جدیدترین حواشی ورزشی یو اف سی دو ورزشکار و مبارز مشهور مبارزات ترکیبی ام ام ای جهان، جان جونز و فرانسیس انگانو در توییتر با یکدیگر جر و بحث کردند.

دنیای ورزش و ورزشکاران مشهور همواره بخشی جدانشدنی از پدیده موسوم به سلبریتی بوده بطوریکه گاهی حواشی پیرامون این ستاره های ورزشی بسیار بیشتر از رقابت ها و مسابقات مورد توجه قرار گرفته است. اکنون در جدیدترین حواشی ورزشی رشته مبارزات ترکیبی ام ام ای (MMA) فرانسیس انگانو و جان جونز در شبکه های اجتماعی با یکدیگر به جر و بحث پرداختند.

طرفداران در انتظار مسابقه سنگین وزن یو اف سی

مبارزات یو اف سی در دسته سنگین وزن طرفداران بسیاری دارد و ورزشکاران این دسته نیز بسیار مورد توجه علاقمندان رشته مبارزات ترکیبی ام ام ای هستند. پس از موفقیت اخیر فرانسیس انگانو در مقابل استیپه میوچیچ اکنون بسیاری منتظر مشاهده دیدارهای بعدی او در مقابل سایر مبارزان یو اف سی هستند.

در ویدئو زیر میتوانید یک فیلم خلاصه درباره جان جونز و فرانسیس انگانو را مشاهده کنید:

پیشتر نیز در مطلب مرتبط با همین موضوع به برگزیده ۵ حریف برای مبارزه با فرانسیس انگانو اشاره داشتیم که در حقیقت در میان سایر رقبای احتمالی جان جونز بیشترین توجه را نسبت به خود جلب کرده است و طرفداران یو اف سی بی صبرانه منتظر تماشای مسابقه میان او و فرانسیس انگانو هستند.

  • فرانسیس انگانو (Francis Ngannou‎) متولد ۱۹۸۶ در کامرون است که سرگذشت زندگی سخت او به عنوان بخش مهم از زندگینامه وی میباشد.
  • جان جونز (Jon Jones) متولد ۱۹۸۷ در آمریکاست، وی که از برترین مبارزان یو اف سی است در ۲۳ سالگی توانست نخستین کمربند قهرمانی خود را بدست بیاورد.
بسیاری از طرفداران یو اف سی منتظر شکل گیری مسابقه میان جان جونز و فرانسیس انگانو هستند
بسیاری از طرفداران یو اف سی منتظر شکل گیری مسابقه میان جان جونز و فرانسیس انگانو هستند

در جدول زیر میتوانید با استفاده از اطلاعات این دو ورزشکار به مقایسه جان جونز و فرانسیس انگانو بپردازید:

عنوانفرانسیس انگانوجان جونز
لقبدرنده “Predator”استخوان ها “Bones”
سن۳۴۳۳
قد۱۹۳ سانتیمتر۱۹۳ سانتیمتر
وزن۱۱۳ کیلوگرم۹۳ کیلوگرم
دسترسی ضربه۲۱۰٫۸ سانتیمتر۲۱۳ سانتیمتر
تعداد مبارزه ها۱۹۲۸
پیروزی۱۶۲۶
شکست۳۱
پیروزی با بدون نتیجه (تصمیم داوری)۰۱
پیروزی با درصد ضربه فنی KO1210
پیروزی با تسلیم حریف۴۶
جدول مقایسه مبارزان یو اف سی: فرانسیس انگانو و جان جونز

طعنه فرانسیس انگانو به جان جونز

البته ماجرای بحث فرانسیس انگانو و جان جونز یک موضوع تازه نیست، این دو مبارز یو اف سی پیش از این نیز بارها به یکدیگر تاخته اند. در جدیدترین این موارد فرانسیس انگانو در توییتر با طعنه مبارزات جان جونز که با تصمیم داوری به اتمام رسیده است را مورد اشاره قرار داد و او را “Decision Fighter” خواند.

انگانو حتی صحبت های پیشین جونز را زیر سوال برد که گفته بود او را در مسابقه خرد خواهد کرد، او در این رابطه نوشت که تو حتی در مسابقات اخیر خود به سختی پیروز شده ای.

البته در مقابل این توییت جان جونز همانطوریکه انتظار میرفت شروع به صحبت بر علیه فرانسیس انگانو کرد و توییت او را بی پاسخ نگذاشت. جونز با اشاره به اینکه در یو اف سی سنگین وزن بیشترین رکورد را در وادار کردن رقبا به تسلیم دارد انگانو را One Trick-Pony نامید {به معنی اینکه او یک تنها ویژگی برجسته دارد: اشاره به قدرت ضربه مشت فرانسیس انگانو}

مسابقه جان جونز و فرانسیس انگانو زیر سایه پول

در حالیکه بسیاری از طرفداران مبارزات ترکیبی ام ام ای (MMA) منتظر تماشای مسابقه میان جان جونز و فرانسیس انگانو هستند و نیز هر دو این ورزشکاران در مصاحبه های خود برای دیگری خط و نشان میکشند، برگزاری این مسابقه همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

موضوع شکل گیری مبارزه میان این دو ورزشکار در واقع نیازمند توافق بر سر مبلغ دریافتی هر مبارز است که انجام آن میبایست توسط دانا وایت رئیس یو اف سی صورت پذیرد. با اینحال، اخیرا دانا وایت در صحبت هایی انتقاد آمیز عنوان کرد که جان جونز برای شرکت در مسابقه در مقابل فرانسیس انگانو خواستار دریافت مبلغ ۲۲ میلیون پوند {در حدود بیش از ۳۰ میلیون دلار} شده است.

جان جونز یکی از موفق ترین ورزشکاران یو اف سی است
جان جونز یکی از موفق ترین ورزشکاران یو اف سی است

این گفته های دانا وایت توسط مبارز کهنه کار یو اف سی جان جونز بشدت رد شد و او صحبت های رئیس یو اف سی را بی اساس خواند. جان جونز گفت که هیچگاه درخواست مبلغی ۳۰ میلیونی نداشته است.

جونز در ادامه حتی به تمرینات آماده سازی اش برای مبارزه با انگانو اشاره کرد و گفت در حال حاضر ما فقط در حال تمرین هستیم. تمرین میکنیم و بر روی چیزهایی که کنترل داریم متمرکز هستیم تا بهترین مبارزه را به نمایش بگذاریم.

جان جونز درباره اختلاف وزنش با فرانسیس انگانو نیز اینگونه توضیح داد که:

“مردم میخواهند مبارزه بین دو تیتان را ببینند، فرانسیس در حال حاضر تیتان است و من هم تلاش میکنم که شبیه یک تیتان باشم.

وی همچنین گفت که قصد دارد از نظر وزن و اندازه خود را به سایز مشابه انگانو برساند و یا حتی وزن بیشتری بگیرد تا در صورت شکل گیری مسابقه بتواند بر حریف چیرگی داشته باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *