حسین انسان، قهرمان مسابقات جهانی پوکر

 حسین انسان، قهرمان مسابقات جهانی پوکر

حسین انسان پوکرباز ایرانی-آلمانی است که می توان گفت نام او پس از موفقیتش در کسب مقام قهرمانی مسابقات جهانی پوکر سال ۲۰۱۹ بر سر زبان ها افتاد.

حسین انسان

او متولد ایران در سال ۱۳۴۳ و شهر اهواز می باشد که در ۲۰ سالگی به کشور آلمان مهاجرت نموده است. حسین انسان پس از مهاجرت ابتدا به تحصیل در رشته معماری پرداخت و سپس با رها کردن تحصیل به تاسیس یک شرکت تاکسیرانی اقدام کرد.

گرچه وی پیشتر و آنطور که در مصاحبه با پوکرنیوز عنوان کرده در ۱۸ سالگی با پوکر آشنا شده بود با اینحال در طول سال ۲۰۰۰ او به طور جدی به بازی های پوکر روی آورد.

موفقیت های حسین انسان در پوکر

موفقیت های حسین انسان با پیروزی هایش در مسابقات تور اروپایی پوکر (EPT) دورتمند و برلین آغاز شد. سپس او توانست بار دیگر و اینبار در EPT بارسلون سال ۲۰۱۴ مقام سوم را بدست بیاورد، او در این رقابت ها مبلغ ۶۵۲,۶۶۷ یورو را بدست آورد.

حسین انسان پوکرباز ایرانی

جهش بعدی انسان در مسابقات EPT مالت سال ۲۰۱۵ بود، تورنمنتی که در آن او توانست ۱۵۳,۷۰۰ یورو را جمع آوری کند و بر مبلغ بانکرول خود بیافزاید. نهایتا سلسله موفقیت های او در رقابت های تور اروپایی پوکر با بدست آوردن قهرمانی در EPT پراگ در جمهوری چک به اوج خود رسید، او در این تورنومنت علاوه بر قهرمانی مبلغ ۷۵۴,۵۱۰ یورو را نیز جمع آوری کرد.

در موفقیتی دیگر حسین انسان در رویداد High Roller مسابقات PokerStars Championship Prague سال ۲۰۱۷ در رده سوم قرار گرفت و ۱۸۴,۸۱۲ یورو را بدست آورد.

در نهایت همانطور که در ابتدای این مطلب نیز اشاره شد، این موفقیت مسابقات جهانی پوکر (WSOP) بود که موجب بیش از پیش شناخته شدن او گردید. رقابتی که در آن او توانست در میز نهایی به ترتیب رقبای خود الکس لیوینگستون و سپس داریو ساممارتینو را مغلوب سازد و به قهرمانی ای رقابت ها دست یابد تا مبلغ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ دلاری جایزه را بدست بیاورد.

دست نهایی مسابقات جهانی پوکر ۲۰۱۹

در دست نهایی مسابقات جهانی پوکر ۲۰۱۹ حسین انسان کارت های K ♠️K♣️ را در اختیار داشت و رقیب او ساممارتینو کارت های ۸♠️ ۴♠️ را در دست داشت.

کارت های روی میز ۹♣️ ۶♠️ ۲♦️ ۱۰♠️ بودند و نهایتا ورق آخر که Q♣️ بود تاثیری در برتری حسین انسان نداشت، او با جفت شاه ساممارتینو را مغلوب ساخت و فاتح این سری از مسابقات گردید.

جالب است که تا پیش از این دست برنده در مسابقات جهانی پوکر هیچ وقت جفت آس یا شاه نبوده است.

فیلم مصاحبه حسین انسان با بی بی سی فارسی پس از قهرمانی WSOP 2019

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *