تهدید جان جونز به کناره گذاشته شدن از یو اف سی

 تهدید جان جونز به کناره گذاشته شدن از یو اف سی

دانا وایت در صحبت های جدیدی گفت: در صورتیکه جان جونز مبارز سرشناس یو اف سی در این تابستان مسابقه ندهد ممکن است برای همیشه از مبارزات کنار گذاشته شود.

در پی عدم شکل گیری مبارزه میان جان جونز مبارز کهنه کار مسابقات یو اف سی و فرانسیس انگانو، اکنون خبرها حاکی از نارضایتی این ورزشکار دسته سنگین وزن و نیز مقامات یو اف سی دارد. قابل توجه است که علیرغم حدس و گمان هایی که درباره انتخاب جان جونز به عنوان رقیب بعدی فرانسیس انگانو شکل گرفته بود این مسابقه برنامه ریزی نشد.

دانا وایت جان جونز را تهدید کرد

مدتی پیش بود که حاشیه های میان جان جونز و فرانسیس انگانو در شبکه های مجازی احتمال مسابقه میان این دو مبارز را قوت بخشید، اگرچه بسیاری شکل گیری یک مسابقه برای تعیین قهرمان سنگین وزن بین این دو ورزشکار را محتمل میدانستند با اینحال شرایط طور دیگری رقم خورد.

در ادامه همین تغییرات دانا وایت اعلام کرد که دریک لوئیس به عنوان رقیب فرانسیس انگانو در مسابقه پیش رو انتخاب شده است که این موضوع موجب تعجب هواداران جان جونز گردید. بسیاری کنارگذاشتن جان جونز از این مسابقه را مربوط به شایعاتی میدانند که طی آن دانا وایت گفته بود این ورزشکار برای شرکت در مسابقه درخواست ۳۰ میلیون دلاری دارد…

دانا وایت تلویحا از کنار گذاشته شده جان جونز صحبت به میان آورد
دانا وایت تلویحا از کنار گذاشته شده جان جونز صحبت به میان آورد

این صحبت ها گرچه توسط جان جونز رد شد با اینحال دانا وایت مجدد با اشاره به این موضوع گفت:

آینده جان جونز به این بستگی دارد که چقدر برای شرکت در مسابقات پول میخواهد.

دانا وایت در طی صحبت هایش حتی از این هم فراتر رفت و گفت تصمیم گیری در اینباره با جان جونز است که آیا میخواهد در این تابستان مسابقه بدهد و یا اینکه برای همیشه از مبارزه کردن کنار برود. دانا وایت که این صحبت ها را در کنفرانس خبری سری مبارزات UFC 262 عنوان میکرد توضیح داد: من هر هفته در حال برنامه ریزی مبارزه های جدید هستم… اگر جان جونز بخواهد مبارزه کند همواره فرصت هایی وجود دارد ولی اگر او نخواهد مسابقه دهد هیچ کس او را مجبور نمیکند.

دانا وایت در ادامه با تعریف از این مبارز مشهور یو اف سی وی را دارای کارنامه درخشان خواند که میراث شگفت آوری از خود برجای گذاشته است.

آینده مبهم پیش روی جان جونز

جان جونز مبارز آمریکایی مبارزات یو اف سی است که هم اکنون در رده سنگین وزن مسابقه میدهد، این ورزشکار موفق در آخرین دیدار خود که در سال ۲۰۲۰ برگزار گردید حریف خود دومینیک ریس (Dominick Reyes) را مغلوب کرد. این مسابقه چهاردهمین مبارزه وی در دفاع از عنوان قهرمانی بود که موفقیت دیگری را در کارنامه ورزشی او به ثبت رسانید.

آینده جان جونز در یو اف سی به توافق مالی وی بستگی دارد
آینده جان جونز در یو اف سی به توافق مالی وی بستگی دارد

موفقیت های جان جونز در UFC موجب شده که وی نسبت به مبالغ پرداختی خود معترض باشد و این موضوع بارها میان او و دانا وایت رئیس اجرایی یو اف سی حاشیه ساز بوده است. موضوع گفتگوهای میان جان جونز و دانا وایت درباره مبلغ پرداختی به ورزشکاران در مسابقات حتی سابقه دیرینه تری نیز دارد و دانا وایت پیشتر نیز از اختلاف خود با این ورزشکار درباره مسائل مالی صحبت به میان آورده بود.

دانا وایت البته در صحبت هایش گاها به مشکلات و حواشی جان جونز نیز اشاره کرده که از جمله آنها موضوع ۱۵ ماه محرومیت این ورزشکار به دلیل نتیجه مثبت آزمایش دوپینگ او بوده است. این البته تنها باری نبود که وی بدلیل دوپینگ جریمه میشد، او پیشتر نیز یکبار توسط کمیته نظارتی USADA به دوپینگ متهم گردید.

بدین ترتیب شکل گیری یک مسابقه بین فرانسیس انگانو و جان جونز حتی در آینده ای نزدیک چندان محتمل بنظر نمیرسد چراکه دانا وایت حتی از استیپه میوچیچ به عنوان رقیب بعدی جان جونز صحبت به میان آورده است که در صورت تمایل او میتواند به مصاف این مبارز برود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *