تقلب گسترده در میان کارمندان یک شرکت لاتاری در ایتالیا

 تقلب گسترده در میان کارمندان یک شرکت لاتاری در ایتالیا

چهار کارمند یک شرکت برگزار کننده لاتاری در ایتالیا به جرم سوء استفاده از اطلاعات برای خریداری بلیط های لاتاری اسکرچ آف و برنده شدن جوایز آن دستگیر شدند.

نحوه عملکرد این افراد در تقلب صورت گرفته

این چهار نفر در شرکت Lottomatica مشغول به کار بوده اند، این شرکت تحت نظر کمپانی بزرگ IGT و به عنوان نماینده پیمانکار برگزاری انواع لاتاری و بخت آزمایی در ایتالیا می باشد.

Lottomatica

بر اساس اطلاعات منتشر شده این افراد توانسته بودند به بخشی از اطلاعات رایانه ای محرمانه شرکت درباره محل توزیع بلیط های برنده در خرده فروشی ها دست یابند و سپس با استفاده از دوستان و اقوام خود نسبت به مراجعه و خرید این بلیط ها از خرده فروشی ها اقدام می کرده اند.

بلیط های مورد نظر آنها از نوع بلیط لاتاری فوری یا همان اسکرچ آف (scratch-off) بوده است. این بلیط ها به نحوی طراحی شده اند که فرد پس از خریداری و تراشیدن قسمت پوشیده شده می تواند نتیجه را به شکل فوری بدست بیاورد.

شناسایی ۱۲ برنده لاتاری که با این تقلب مرتبط بوده اند

در نهایت طبق بررسی انجام گرفته تاکنون ۱۲ نفر از برندگان لاتاری در ارتباط با این موضوع شناسایی شده اند که مجموع جوایز کسب شده توسط این ۱۲ نفر ۳۱ میلیون دلار است. اگرچه هنوز نحوه شناسایی این گروه و نحوه عملکردشان روشن نشده است با اینحال حدس و گمان ها بر این است که خرید عمده بلیط لاتاری توسط این افراد در حالی که اکثر آنها از نظر مالی در رده متوسطی قرار دارند موضوعی شک برانگیز و مبنای آغاز تحقیقات بوده است.

IGT

پس از انتشار این اخبار کمپانی IGT طی بیانیه ای اعلام کرده که برای روشن شدن موضوع بطور کامل با مقامات قضایی همکاری خواهد داشت و نیز گروهی را برای بازرسی داخلی فرآیندهای انجام کار و جستجو درباره زوایای مختلف این پرونده اختصاص خواهد داد.

همچنین IGT در حال حاضر در یک تصمیم گیری فوری ۴ کارمند متخلف را از کار اخراج نموده است.

بر اساس قوانین مربوط به اینگونه جرایم در ایتالیا پیش بینی شده است که مجازات بین ۳ تا ۱۲ سال برای افرادی که در این کلاهبرداری مشارکت داشته اند در نظر گرفته شود.

اخبار این رسوایی در میان مردم ایتالیا و در رسانه های اجتماعی بازتاب بسیاری داشته است، گروهی از مردم ایتالیا نسبت به برخورد شفاف با این موضوع تردید دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *