اثر مانی میکر در دنیای پوکر به چه معناست؟

 اثر مانی میکر در دنیای پوکر به چه معناست؟

در سال ۲۰۰۳ یک پوکرباز ناشناخته توانست با بدست آوردن مقام قهرمانی در مسابقات جهانی پوکر (WSOP) همه را شگفت زده کند.

اثر مانی میکر

کریستوفر برایان مانی میکر (Christopher Bryan Moneymaker) که وی را بیشتر به نام کریس مانی میکر می شناسند از جمله پوکربازهای تاثیرگذار در شناخته شدن مسابقات پوکر (WSOP) به شکل امروزی است.

اثر کریس مانی میکر
تصویری از کریس مانی میکر

در سال ۲۰۰۳ او یک پوکرباز ناشناخته از ایالت تنسی آمریکا بود که ۲۷ سال داشت. آغاز موفقیت مانی میکر در یک تورنمنت مسابقات آنلاین پوکر آغاز شد، جایی که وی علاوه بر مقام نخست این رقابت ها توانست بلیط رایگان شرکت در مسابقات جهانی پوکر را بدست بیاورد. این بلیط رایگان برای کریس اهمیت ویژه ای داشت زیرا ورودی این مسابقات مبلغ ۱۰,۰۰۰ دلار بود.

آنچه در مسابقات جهانی پوکر سال ۲۰۱۳ گذشت

قابل توجه است که این دوره از رقابت های جهانی پوکر توسط رسانه های گوناگون از جمله روزنامه ها، برنامه های تلویزیونی و سایت های طرفداران پوکر به شکل گسترده ای تحت پوشش خبری قرار گرفته بود و تمامی اخبار این مسابقات به شکل وسیع در میان علاقمندان گزارش می شد.

کریس مانی میکر
تصویری از کریس مانی میکر در کنار مبلغ جایزه مسابقات جهانی پوکر ۲۰۰۳

نهایتا و در عین شگفتی میلیون ها نفر از دنبال کنندگان نتایج این رقابت ها، کریس مانی میکر توانست مقام نخست این مسابقات را بدست بیاورد! این موفقیت وی را به چهره شماره یک رسانه ها تبدیل کرد بطوریکه خبر قهرمانی او به عنوان پوکربازی ناشناخته که توانسته بود با بدست آوردن بلیط رایگان مسابقات جهانی پوکر ۲٫۵ میلیون دلار را از این رقابت ها جمع آوری کند مانند یک بمب خبری در میان مردم نقل می شد.

رشد شناخت و محبوبیت بازی پوکر

قهرمانی کریس مانی میکر در میان هزاران رسانه که به پوشش این رقابت ها می پرداختند و حتی برای اولین بار از دوربینهای جاسازی شده در میزها برای نمایش دست بازیکنان در تلویزیون بهره می بردند موجب رشد شناخت و همه گیری بیشتر بازی پوکر گردید. از این تحولات در دنیای پوکر به نام “Poker Boom” یاد می شود که در طی سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ تاثیر مهمی در شناخته تر شدن و پیشرفت مسابقات جهانی پوکر (WSOP) داشته است.

گرچه این پوکرباز خود در مورد این تحولات و اثر مانی میکر آن را غلو شده نامیده با اینحال تاثیری که وی بر روی افکار جامعه داشت به پرورش ایده رسیدن به موفقیت و یا میلیونر شدن از راه های در دسترس و بدون امکانات آنچنانی منجر شد و بازی پوکر را بیش از پیش به عموم جامعه شناساند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *